portal osiedli, dzielnic i miast

Wrocław Apartamenty North - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Apartamenty North - sprawy osiedlowe » Forum » Moico - Internet, TV, Telefon
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Moico - Internet, TV, Telefon

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
MOICO.PL 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Maj 15, 2012 9:42
Posty: 146
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 28, 2012 14:12    Temat postu: Moico - Internet, TV, Telefon

Witamy mieszkańców. Wszystkich zainteresowanych rozmową na temat naszych usług zapraszamy do naszego wątku.

Enjoy
Zespół Moico
Bryndza 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Wrz 22, 2011 15:08
Posty: 86
Skąd: wrocłąw

PostWysłany: Czw Cze 28, 2012 17:35    Temat postu: Re: Moico - Internet, TV, Telefon

Enjoy to dziadostwo? Ułożyłi sie z deweloperkiem, nie ma żadnej możliwosci konkurencyjnej usługi, połowa kanałow to dziadowskie badziewieSmile
mikula 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Maj 18, 2010 17:55
Posty: 55
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 28, 2012 21:34    Temat postu: Re: Moico - Internet, TV, Telefon

Predzej kupie antene i sam założe niż wezme telewizje od MOICO.Deweloper dostał w łape i teraz przez 10 lat mają wylączność na dostarczanie mediów.Na dodatek na mieszkanie przypada jeden kabel sygnałowy nawet przy 3 pokojach.Głupek to wymyślił jak i wiele innych rzeczy na tym osiedlu.A to po to żeby być od nich zależnym.
StanislawAniol 
   

Zaglądajacy


Wiek: 63
Dołączył: Czw Maj 31, 2012 8:55
Posty: 14
Skąd: dupa

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 0:59    Temat postu: Re: Moico - Internet, TV, Telefon

Internet jak cie mogę ale faktem jest ze na telewizje to moico ma słabą ofertę.Za takie ceny kilka kanałów HD i pakiety podobierane bez ładu i składu.Fakt deweloper musiał niezle dostać w łapkę za wyłączność
Adacho 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Mar 04, 2011 23:50
Posty: 91
Skąd: Wrocław-Maślice

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 8:20    Temat postu: Re: Moico - Internet, TV, Telefon

Przyznam szczerze,miałem brać tę kablówke,ale po tym co tu czytam rozmysliłem się Cool Zależy mi tylko na paru programach min Canal+ gdzie jest piłka nożna w wydaniu Premiership.Na ten rok miałem N-ke abonament właśnie mi się kończy i miałem zamiar coś zmienić...a raczej musze zmienic i to chyba na Cyfre+.
Roberto10 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Kwi 16, 2012 10:05
Posty: 29
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 10:55    Temat postu: Re: Moico - Internet, TV, Telefon

Canal przejmie N pod koniec roku, TVP odebrala Lige Mistrzow, wiec N sie nie oplaca.
Najlepsza oferta to Canal Plus. A co do tego Moico: popieram Waszą opinie, program jest kiepski, chaotyczne zestawienia kanałów, byle zarobić.
Nie wiedziałem, ze maja na 10 lat wyłacznosc. To jest skandal.
Nie wezme nic od nich, poza tym ten jeden kabel do mieszkania to tez skandal.
Chyba jednak internet trzeba od nich brać, bo nie ma innej mozliwosci prawda?
Chyba wystawię swoją antenę na balkonie, tak, zeby nie wystawała za elewacje budynku. moze ktos tak zrobił?
mikula 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Maj 18, 2010 17:55
Posty: 55
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 15:58    Temat postu: Re: Moico - Internet, TV, Telefon

Na balkonie jak najbardziej można zamontować uchwyt i antene.To Twój balkon.Internet - no chyba że z sieci komórkowych ale pewnie jakość nie będzie taka jak przy tym naszym(tak mi się wydaje)Co do zapisu o wyłącznośc na 10 lat jest zapis w akcie notarialnym(punk 5c umowy) .I w ten sposób ograniczyli nasze prawo wyboru operatora mediów.
O to jednen nagłówek ze strony IU który ni jak ma się do naszej sytuacji

"Operator Moico, należący do Internet Union S.A., wdraża pilotażowy projekt, którego podstawowym celem jest zwiększenie swobody Klientów w wyborze dostawcy internetu. "

My takiego wyboru jak na razie nie mamy i pewnie mieć nie będziemy.
MOICO.PL 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Maj 15, 2012 9:42
Posty: 146
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 16:25    Temat postu: Re: Moico - Internet, TV, Telefon

Funkcjonujemy w internecie, więc to jasne, że bierzemy pod uwagę wszystkie opinie na temat naszej oferty, ale tutaj chyba nie są one do końca uzasadnione. Naszą ofertę tworzyliśmy z myślą o różnych potrzebach.

Jeśli chodzi o kablówkę to „Alice”, powstała z myślą o osobach ceniących sobie prostotę i wygodę w użytkowaniu – jeden pilot od wszystkiego, darmowy multiroom, brak dodatkowego dekodera. Naszym celem nie było tutaj zapewnienie wszystkich dostępnych kanałów, a maksymalne uproszczenie usługi.

Dla osób, które mają większe potrzeby stworzyliśmy telewizję "James" opartą na technologii JAMBOX, który daje ogromne pole do wyboru kanałów – również w HD - jednak jest bardziej skomplikowana.

To co warto podkreślić, to że nasz internet jest internetem symetrycznym. W odróżnieniu od konkurencji, nie stosujemy też lojalek, a umowy na czas nieokreślony.

Pozdrawiamy
Moico
Roberto10 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Kwi 16, 2012 10:05
Posty: 29
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 16:43    Temat postu: Re: Moico - Internet, TV, Telefon

Zaraz zaraz Panie Moico!
1. Doprowadziliscie jeden kabel sygnałowy do mieszkania, nawet przy 3 pokojach? dlaczego tylko jeden?
2. macie umowę na wyłączoność na 10 lat? dlaczego uniemożliwiacie konkurencji założenie swojej oferty na osiedlu?
3. gadacie o programach w HD a ile tego jest w tym pakiecie Alice? Czemu nie ma np. N sportu, obecnego w innych kablówkach? Czemu włączyliscie takie żenujące programy, jak ta Eska TV czy inne dance shity? Nie można było dołaczyć czegoś ciekawszego?
4. Jambox? Po kablu internetowym? No to wielkie halo, prawda. Mogę mieć tv tylko tam, gdzie mam gniazdko do netu. Bez żartów proszę, w tym pakiecie jest chyba z 6 albo 8 regionalnych osrodków TVP, czyli TO SAMO NA 6 ALBO 8 KANALACH, poza wąskim pasmem lokalnym, dwie godziny dziennie. Kpicie???

Dajcie spokoj. Plus żenująca obsługa, panienki do ktorych sie dzwoni nigdy nic na pewno nie wiedzą. A założenie tego wątku na tym forum to jest bezczelna, chamska forma reklamy. I co to za gadanie, ze nie żądacie lojalki? A JAKI JEST WYBÓR NA OSIEDLU,CO? skoro konkurencja nie może tutaj wstępować??

BEZCZELNOSC. Mega chamska firma.

I prosze odpowiedzieć na powyższe pytania. Ale bez bełkotu reklamowego.
MOICO.PL 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Maj 15, 2012 9:42
Posty: 146
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 11:15    Temat postu: Re: Moico - Internet, TV, Telefon

Witamy serdecznie,

ALICE to telewizja łącząca w sobie zalety telewizji cyfrowej, analogowej i standardu HD. Powstała z myślą o osobach ceniących sobie przede wszystkim wygodę w użytkowaniu. Alice nie jest zamkniętym pakietem. Na bieżąco włączmy do niej nowe kanały – razem ze wspomnianym programem ESKA TV włączyliśmy w ostatnim czasie m.in. TVP 1 HD i TVP 2 HD oraz Disney Channel i Disney Junior, które z pewnością ucieszą rodziny posiadające dzieci. Nie wykluczamy też kolejnych zmian w przyszłości, o czym na pewno będziemy informować.

Jeśli jesteś @Robert10 zainteresowany kanałami HD, to polecamy telewizję JAMES, która umożliwia dobór zestawu kanałów w ramach zewnętrznej usługi JAMBOX. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.jambox.pl, do której również odsyłamy.

Odpowiedź w sprawie gniazdek znajdziecie poniżej w komunikacie Internet Union S.A.

Pozdrawiamy
Zespół Moico

Komunikat Internet Union S.A.

Szanowni Państwo,

W związku z pytaniami pojawiającymi się na forum Apartamenty North, przedstawiamy względem najważniejszych kwestii stanowisko Internet Union S.A.

Temat na forum: Liczba gniazdek

Sposób wykonania instalacji w budynku określała szczegółowo umowa pomiędzy Internet Union S.A., a deweloperem. Niezależnie od tego, każdy przyszły mieszkaniec, miał prawo wy do wyrażenia swoich potrzeb, co do oczekiwanej liczby gniazdek w mieszkaniu, na etapie budowy. Są więc takie mieszkania, gdzie gniazdko znajduje się w każdym pomieszczeniu

Temat na forum: umowa na wyłączność na 10 lat

Internet Union S.A. posiada na okres 10 lat nieodpłatne ograniczone prawo rzeczowe służebności przesyłu polegające na: a) zainstalowaniu i eksploatacji sieci internetowej, telewizyjnej i telefonicznej b) wejścia na teren nieruchomości w celu wykonania czynności związanych z renowacją, konserwacją oraz usuwaniem awarii sieci.
Chcieliśmy przy tym podkreślić, że koszty doprowadzenia sieci do budynku, jak i wszystkich poszczególnych mieszkań zostały pokryte w 100% przez Internet Union S.A.

Internet Union S.A. nie ogranicza przy tym prawa innych operatorów do tego, aby mogli świadczyć swoje usługi w budynku. To do nich należy decyzja, czy zdecydują się na doprowadzenie do budynków na osiedlu własnej infrastruktury. Możemy również wydzierżawić zainteresowanym podmiotom własną infrastrukturę, którą wykonaliśmy na własny koszt. Jest to jeden z przedmiotów działalności naszej Spółki. Poza tym jesteśmy zainteresowani możliwie szeroką i partnerską współpracą na poziomie infrastrukturalnym ze wszystkimi operatorami obecnymi we Wrocławiu, czego dowodem jest wspominany na forum pilotażowy projekt zmierzający do demokratyzacji w dostępie do internetu.

Z poważaniem
Internet Union S.A.
jan_kowalski 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Lip 05, 2011 23:16
Posty: 63
Skąd: wrocław

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 16:47    Temat postu: Re: Moico - Internet, TV, Telefon

Ciekawa dyskusja, szczególnie, że mam ten problem z jednym gniazdkiem.
Nie otrzymałem od developera żadnej informacji na etapie budowy na temat ilości gniazdek.
Czy więc możliwe jest doprowadzenie drugiego kabla sygnałowego do mojego mieszkania? To pytanie do Internet Union.
ice_cold 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Maj 17, 2010 23:38
Posty: 134
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 19:18    Temat postu: Re: Moico - Internet, TV, Telefon

Z tymi gniazdkami to chyba trochę inaczej wygląda. Ja też mam w mieszkaniu dwa gniazdka, ale kabel sygnałowy jest jeden.
jan_kowalski 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Lip 05, 2011 23:16
Posty: 63
Skąd: wrocław

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 20:55    Temat postu: Re: Moico - Internet, TV, Telefon

MOICO.PL napisał:

Temat na forum: Liczba gniazdek

Sposób wykonania instalacji w budynku określała szczegółowo umowa pomiędzy Internet Union S.A., a deweloperem. Niezależnie od tego, każdy przyszły mieszkaniec, miał prawo wy do wyrażenia swoich potrzeb, co do oczekiwanej liczby gniazdek w mieszkaniu, na etapie budowy. Są więc takie mieszkania, gdzie gniazdko znajduje się w każdym pomieszczeniu

.


Kolega wyżej napisał, że ma kilka gniazdek ale jeden kabeł sygnałowy, tak rozumiem. Otóż ja również mam kilka gniazdek ale również jeden kabel sygnałowy.
Czy Firma InterneUnion nie rozumie pytania?
Nam chodzi o możliwość doprowadzenia do mieszkania róznych sygnałów, przykładowo w jednym gniazdku mam kablówkę a w drugim satelitę, o to chodzi. Ponieważ mieszkanie posiada antresolę, ciągnięcie kabla po schodach aby uzyskać możliwość zastosowania usługi multi-room nie wchodzi w grę.

W tym problem. Proszę o odpowiedź.
mikula 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Maj 18, 2010 17:55
Posty: 55
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lip 07, 2012 14:22    Temat postu: Re: Moico - Internet, TV, Telefon

Witam.

Ktoś kto buduje "APARTAMENTY" powinien wiedzić że ilość pokoi powinna odpowiadać ilości wejściowych sygnału. Deweloper nic nie mówił, że będzie tylko jeden kabel sygnałowy tym bardziej, że instalacja elektryczna i media były robione na moją prośbę i dobrze wiedzieli że mam 3 pokoje i 3 gniazdka. Jak bym wiedział, że będzie tylko jeden kabel sam bym go kupił i poprowadził.

Deweloper twierdził, że to firma IU była odpowiedzialna za projekt instalacji mediów. Wiec ktoś tu mówi nieprawde.
Adacho 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Mar 04, 2011 23:50
Posty: 91
Skąd: Wrocław-Maślice

PostWysłany: Sob Lip 07, 2012 21:14    Temat postu: Re: Moico - Internet, TV, Telefon

Ogólnie oferta telewizji np z Canal+ to cena największego pakietu Cyfry...A programów o połowe mniej niż w pakiecie np za 77 pln porównywalnie ok 35 zl taniej...
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama